Cuma, Mart 25, 2016

Din Kimindir ? -Ara Bölüm-

Önce birinci bölümü okuyun: Din Kimindir ?

Sonra ikinci bölümü okuyun: Din Kimindir ? -2-

------------------------------------------
Yazıya başlamadan önce şu alttaki videoyu izlemenizi istiyorum ve tekrardan Kuransız din, bizi nereye götürür onu göreceksiniz.
  

Videodaki arkadaş diyor ki: "Hepimiz bir insan olmuşsa gavsın sayesinde, herkes bizi seviyorsa gavsın sayesindedir, eğer herkes bize selam veriyorsa gavsın bereketi sayesindedir, onun için hiçbir zaman gavsın evladına yan bir gözle veya kötü bir gözle bakmayın. Onları Allah ile başbaşa, resullullah ile başbaşa bırakalım. Onları gavsa teslim edelim. Bizim haddimiz değildir, bunların haddini vermek haşa. Onun için hiçbir zaman gavsın çocuklarını, torunlarını, evlatlarını tefrikat yapmayın. Ayrım yapma hakkımız yoktur. O hakka sahip değiliz. Canımızda ruh olduğu müddetçe o aileye köle olacağız. Biz başımızı yere koyacağız, bütün gavs hazretleri, çocukları, başımıza basıp geçecekler, yine de gavsın hakkını ödeyemeyiz. Hepimiz ömrümüz boyunca gavsın evlatlarına köle olmak zorundayız, boyun eğmek zorundayız."Bunlara inananların sıfatlarını yazıyorum; doktorlar, öğretmenler, üniversite mezunlar, mühendisler, devlet büyükleri, profesörler, dişçiler, müteahhitler... Kula kul oluyor bu sıfattaki insanlar, çıkarları olmasa bu sektörün içinde olmazlar gibi geliyor ama çıkarları ne? Bilmiyorum. Mekkeli müşriklerden hiçbir farkı kalmıyor gavs, tarikat, seyyid diye etrafta koşuşanların. Başkalarından nasip bekleyenlerin, ölülerden nasip bekleyenlerin...

Her gün yeni bir yanlışlıklarını keşfediyorum, mantıklı söyledikleri tek şey Kuran. Zaten o da Allah vergisi. Peki bunlardan nasıl kurtulacağız? Ne yapmamız gerekiyor? Kuran ile etrafımızdaki insanları uyarmak! Yapabileceğimiz en düzgün en doğru yol bu. Daha önce İblis'in günümüzdeki en büyük tuzaklarından bir tanesini söylemiştim, tekrarlayayım; temelde yanlış olan bir düşüncenin/bir şeyin etrafını doğrularla çevirmek.
Videonun 8:25'inci dakikasına bir gelir, orada diyor ki: "İnsan ne kadar küçülürse Allah katında o kadar büyür."

Allah kendisine şükreden, kendisine inanan, kendisini tek bir ilah olarak kabul etmiş, kendisine dua eden... Kullarıyla beraberdir. İnsan kendisini niye küçültsün bu dünyada yahu? Tek bir ayet mi var, kendini küçük düşürmekle ilgili? Yok ama tarikat dininde var arkadaşlar çünkü bu insanlar beyin yıkıyor, kendilerine çekip hayatları yiyorlar. Ahiretinizi satın alıyorlar, bakın inançlarıyla ilgili söylemlerini videolar ve sözleriyle gösterdim. Mantıklı düşünen insan neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar verir, ayetler ortada ve bunların söyledikleri ortada. Cübbeli denilen adam peygamberin sümüğü, sidipi, kanı diye milletin beynini uyuşturuyor... Bunların hepsi ortaklaşa hareket ediyorlar, tek bir koldan... Allah yardımcımız olsun. Bitmedi arkadaşlar, gelin izleyin şunları, kendi kulaklarınızla duyun nasıl rezil insanlar olduklarını:
                                        
Dakika 1:35: "Siz de kulağınızı tıkamanız lâzım, dilinizi tutmanız lâzım, siz de gözünüzü kör etmeniz lâzım... Eğer biz bu islamın davasını istiyorsak bu fedakârlıkları yapmamız lâzım..."Arkadaşlar Allah hiçbir kulunu, kendisine şirk koşmadığı sürece, hurafeler uydurmadığı sürece böylesine rezil etmez, yarattığı hiçbir varlığı bu duruma sokmaz ama tarikat sizi sokar, insan insana bunları söyler. Dikkat etmemiz gerekiyor, aklımızı ve elimizi Kuran'dan çekmememiz gerekiyor. "Menzil'in köpeğiyim." diyor. Eğer islamdan uzak insanlara bunları anlatırsanız, elbette islama çağıramazsınız. Allah, güzel dille çağırmamızı emrediyor bize.

                                        
Semerkand TV'den tekrar beyin yıkama dersleri; yine insanların bilinçaltına, başlarında bir mürşid olmadan asla doğru yola giremeyeceklerini yerleştiriyor. Allah yardımcımız olsun. Bunları dinlemeyin.

                                         
"Ya gavs dedin mi adımı söylerin gelirim." demiş Geylani, Allah dostu dedikleri. Allah'ın bu insanlara görev verdiğini söylüyorlar, Allah'a karşı iftira atıyorlar. Bunları anlama için alim olmamıza gerek yok arkadaşlar, dikkat edin. Peki bu sözü nereden çaldılar? Elbette Kaf Suresi 16. ayet:

"Andolsun insanı biz yarattık ve nefsinin kendisine fısıldadıklarını biliriz. Ve biz ona şah damarından daha yakınız."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder