Pazartesi, Nisan 11, 2016

Vesile mi? Torpil mi?

                                        

Esirgeyen ve bağışlayan Allah'ın adıyla

Yahu bildiğin şirk koşmayı, Allah'a ortaklar yapmayı, insanoğlu ağzında daha hangi lafları eveleyip geveleyerek kibarlaştırabilir merak ediyorum. Bildiğin birilerine "TORPİL" geçmek tabirini adamlar öyle bir tatlı hale getirmişler ki, kimse adamlara, "Sen ne diyorsun yahu?" dememiş, diyememiş.

Diyor ki: "Allah'ın kulları Allah Allah diye yardım istedi, Allah yardım etmedi ama bir tane tarikat mensubu başındaki gavsının, kutubunun veya şeyhinin ismini ağzına aldı Allah, TORPİL geçtiği o kulunun hatrına o kulunu kurtardı."

Torpil yazdığım yere, VESİLE kelimesini koyarsanız, şirk konusunda çığır atlamış bu insanları daha iyi anlarsınız. Mübarek Allah, Kuran'da diyor:

Ali İmran 78:
"Kitap ehlinden öyle bir güruh da vardır ki, siz onu kitaptan sanasınız diye, dillerini kitaba doğru eğip bükerler. Halbuki o, kitaptan değildir. «Bu, Allah katındandır.» derler; oysa o, Allah katından değildir. Allah'a karşı, kendileri bilip dururken, yalan söylerler."

En'am 112:
"Böylece Biz, her peygambere insanların ve cinlerin şeytanlarını düşman etmişizdir; bunlar, aldatmak için birbirlerine yaldızlı sözler fısıldarlar. Eğer Rabbin dileseydi bunları yapmazlardı. O halde onları iftiraları ile başbaşa bırak!"

Bu ayetler bu tip insanlara işaret etmiyorsa, kime hitap ediyor arkadaşlar, soruyorum yahu! "Sözün yaldızlısı..." ne demek? En başta gösterdim; Allah'a iftira atarak, bir kuluna TORPİL geçtiğini söylemeden, o kulunun başka kullarına VESİLE/ARACI olduğunu söylemek. Böyle kelimeleri eğip bükerek gerçeği saklıyorlar, sonrasında size; "Sen bunu anlamazsın." gibi, son yüzyılın en büyük sahtekârlığını yaparak, aynı zamanda en aşağılayıcı cümlesini kullanıyorlar. Allah bu dini insanoğluna; düşünsünler, gerçeği bulsunlar, arasınlar, okusunlar diye indirdi ama bu insanlar hadlerini bilmedikleri için sizler hakkında kararlar verirler de ardından,"Sen bunu anlamazsın, ilmin yok, kaç tane kitap okudun..." derler.

Zira kendileri de ne yaptıklarını bilmez ve etraflarında kendilerinden çok başka bir şey yapanları gördüklerinde, onca yıllarının heba olmasına korktukları için onu dışlarlar, küçümserler... Halbuki Allah, Kuran'da ne kadar merhametli olduğunu söylüyor, ne kadar acıyıcı olduğunu söylüyor.
Neye üzülüyorum biliyor musunuz? Allah'ın tek bir ayeti ile yerle bir olan kavimler, yine Allah'ın önceden uyarıp sonrasında günaha devam eden başka kavimler için gönderdi ayetler ve peygamberimiz zamanında inen tek bir ayetten korkan biz müslümanlar, gördüğünüz gibi, artık Allah'ın ayetlerinden korkmuyoruz.

Ayetten daha büyük bir gerçek olmadığının zerre farkında değiliz. Kuran'da yok olup giden kavimlerin başlarından geçenlerin, bizzat bizim de başımıza geldiğinin farkında değiliz. Farkında oldukları tek şey; başkalarını küçümsemek, başkalarına 40 yıllık deneyimle üstünlük sağlamak, başkalarına sen anlamazsın demek, başkalarına "İslam alimi bu, sen anlamazsın, o adamlar mı yanılacak" demek. Sadece bunların farkındalar. Yani kendi inançlarının ne kadar sağlam olduğunu kanıtlamanın derdindeler.

Allah hidayeti kalbi"n"ize değil, "hepimizin" kalbine versin... Sağlıcakla...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder